מה זה בטון מוחלק

בטון מוחלק כשמו כן הוא – הוא נוצר משכבת בטון עליונה אשר עוברת תהליכי החלקה ודחיסה חוזרים ונשנים באמצעות מכשירים תעשייתיים כבדים. בכל פעם שהשכבה עוברת החלקה נוספת נעשה שימוש בראש החלקה דק יותר, אשר עושה את הבטון מגס לעדין וחלק.

בסיס הרצפה יכול להיות שכבות בטון, בטון משוריין, רשתות ברזל או סיבי פלדה. לאחר סיום ההחלקה וההתקנה ניתן לבחור ממספר אפשרויות שונות לגימור הרצפה – איטום באמצעות סילר שקוף או צבעוני, צריבה או ליטוש, כל שיטה בעלת אספקטים שונים.

למי מתאימה רצפת בטון מוחלק? 

מבנים פרטיים – כגון וילות, בתים צמודי קרקע – ומבנים ציבוריים או מסחריים.
בטון מוחלק מתאים במוסדות ועסקים הרואים תנועה רבה ורוצים לחסוך בעלויות הניקיון והתחזוקה מבלי להתפשר על מראה.

בטון מוחלק מאפשר מראה פשוט או יוקרתי ומהווה פתרון פרקטי למגוון של שימושים, כמו מחסנים, אולמות אירועים, בתי קפה, מפעלי הייטק, מוסכים,משרדים ועוד.

מדוע לבחור דווקא בנו?

אדל פרויקטים גאה לספק בטון מוחלק למגוון חללי מגורים, תוך מענה אמיתי לצרכי הלקוח ויצירת פתרון אידיאלי שמשלב הגנה מפני שחיקה עם עיצוב מנצח. עובי הבטון, הצבע שלו והגימור נקבעים על פי הדרישות העיצוביות של כל לקוח ולקוח.

שאלות נפוצות

 • במה מומלץ לנקות את הבטון המוחלק?

  מפני שהבטון המוחלק הוא חומר יחסית פשוט ועמיד אין צורך להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים על מנת לנקות אותו ולכן ניתן להשתמש במים וסבון בלבד.

 • האם עלי להכין את את המקום בו אני מעוניין לבצע ריצוף בבטון מוחלק לפני העבודה?

  כל מה שדרוש מהלקוח על מנת לאפשר לנו לבצע את עבודתנו על הצד הטוב ביותר הוא להשאיר את האזור המיועד לריצוף נקי לגמרי מחפצים וכל גורם אחר היכול להפריע למהלך העבודה.

 • האם ניתן לצבוע את הבטון לאחר שימוש בהחלקת בטון?

  בהחלט כן, רצפת הבטון אינה חייבת להישאר אפורה ומשעממת, ניתן לצבוע אותה כמעט בכל צבע רצוי אפשרי על מנת להתאים את הבטון המוחלק לעיצוב החלל בו בחרנו לרצף באמצעות שיטה זו.

להצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד חייגו עכשיו 054-9343344 או השאירו פרטים בטופס

  יתרונות בטון מוחלק

  • יעיל כלכלית – בטון מוחלק הוא פתרון יעיל כלכלית לבתי עסק אשר רואים תנועה בינונית עד כבדה, כגון מסעדות, בתי קפה, לובי של בית מלון, מועדונים ועוד. ביחס לעלות ההתקנה הרצפה מחזיקה מעמד במשך זמן רב ולכן לא דורשת תחזוקה רבה כלל.
  • עמידות בפני כימיקלים – חומרי ניקוי רבים מכילים כימיקלים חזקים וחומצות שונות אשר יכולות לפגוע בחומרים המשמשים לריצוף, כמו אבן טבעית, שיש, קרמיקה, עץ ועוד. הבטון הוא חומר עמיד אשר אינו מושפע מרמות pH גבוהות, רטיבות וכימיקלים אחרים הנמצאים בחומרי ניקוי, בעיקר במסירי שומנים ודומיהם המשמשים בתעשייה. למוסכים ומוסדות אשר רואים תנועה כבדה הכרוכה בשפיכות של מים וחומרים אחרים, ניקוי רב וסביבה המכילה רעלנים מומלץ לבחור בבטון מוחלק בשל העמידות הגבוהה והרגישות הנמוכה לכימיקלים.
  • החזרת אור – בהתקנה נכונה, יחד עם בחירה מתאימה של צבעים וגימור מבריק, רצפת בטון מוחלק יכולה להחזיר הרבה מהתאורה הטבעית או המלאכותית במקום מסוים ולעזור להאיר מקומות חשוכים יותר.
   האפקט הנוצר הוא אשליית מרחב אשר מעניקה תחושה בהירה ופתוחה גם במקומות סגורים.
  • אוויר נקי – בטון שעבר החלקה דקדקנית יצבור פחות אבק מבטון שאינו מוחלק, כך ישמור על אוויר נקי יותר לנשימה.
  • חוזק רב – בטון הוא חומר חזק ועמיד ביותר בפני שריטות, חבלות, מכות ומשקלים כבדים. שלא כמו גרניט פורצלן או שיש, הבטון עמיד הרבה יותר בפני חפצים שנופלים, אינו נסדק מתנאי אקלים משתנים ונשבר הרבה פחות.
  • מגוון רחב של עיצובים – החומר ורסטילי מאוד ויכול להתאים ולהשתלב בסגנונות עיצוב רבים ומגוונים – מבית כפרי ועד מסעדה מפוארת ויוקרתית, מראה אלגנטי ומדוקדק או רצפה פשוטה וקלה לעיכול.
   קלות העיצוב של בטון מוחלק עושה אותו למתאים לכל סוג של בנייה וכל סוג של עיצוב.

  חסרונות בטון מוחלק

  • מעלה קושי בבעיות תשתית – במקרים של בעיות בצנרת, חשמל או תשתיות הבטון מהווה מכשול, הוא דורש פירוק של הרצפה באזור התקלה.
   לרוב תיקון אזור הפירוק אפשרי אולם משאיר צלקת נראית לעין על הרצפה החלקה והאחידה.
   כל תקלה שהיא מתחת לרצפת הבטון תהיה נזק הרבה יותר גדול, במיוחד אם מדובר בשיפוץ כללי של המבנה.
  • זהירות על שכבת המגן – למרות עמידות הבטון בפני חומרי ניקוי חזקים, שכבות המגן (סילרים וחומרי איטום אחרים) המצפים רצפות בטון יכולים להיות רגישים לחומציות, כמו אקונומיקה.
   בכל מקרה, אחת לשנה-שנתיים יש לחדש את שכבת הסילר כדי להבטיח שמירה על הרצפה מחדירת מים והיווצרות כתמים.
  • סדקים מתפשטים במהירות – במקרה של סדק סביר להניח שהוא יתפשט במהירות.
   רוב הסדקים שנוצרים ברצפות בטון אינם בולטים אולם ברגע שאחד מתחיל סביר להניח שהוא יתפשט במהירות גדולה לאורך כל הרצפה בהדרגה.
   פתרון לחסרון זה הוא באמצעות ריצוף בסגנון אריחים, כך שהבטון המוחלק מונח באריחים בגודל של 1-2 מ"ר, כך שאם אריח אחד נסדק הסדק לא מתפשט לאריחים האחרים.
  • דורש הברקה קבועה – בשביל לשמור על המראה החלק והמבריק יש לבצע הברקה מקצועית (בעזרת מכשירים וחומרים מתאימים) אחת לתקופה, תלוי בכמות התנועה, הניקיון והלכלוך אשר רואה הרצפה.
   הברק נאבד במהירות גבוהה יחסית והרצפה תדרוש הברקה תקופתית במוסדות ובתי עסק יותר מאשר בבתים פרטיים.