יישום אפוקסי לבטון

האפוקסי מתקשה כאשר הוא בא במגע עם חומר מקשה, ולכן נהוג לשלב אותו עם בטון, אשר נחשב לחומר מקשה ומתהדר בתכונות מעולות בעצמו.

היישום של האפוקסי כציפוי לבטון נעשה באמצעות שכבה דקה במיוחד של צבע אפוקסי על גבי משטח הבטון, בעובי של מילימטרים ספורים בלבד.

גם בעובי מזערי שכזה, האפוקסי נותן את אותותיו וניתן להבחין ביתרונות המעולים שלו משתלבים במשטח הבטון – אלו מתבטאים הן בסגולות הפונקציונליות של האפוקסי אשר משכללות ומוסיפות ליתרונות הטבעיים של הבטון, והן בסגולות האסתטיות שלו, שבאמצעותן ניתן להעניק לבטון נופך דקורטיבי עשיר.

שאלות נפוצות

 • האם ניתן ליישם את האפוקסי ללא חומר נוסף?

  לא, האפוקסי זקוק לחומר מקשה כדי להתקשות.

  החומר הנפוץ ביותר לשילוב עם אפוקסי הוא בטון, ובטון מצופה אפוקסי נחשב ליעיל במיוחד לשלל מטרות.

 • האם ניתן להגביר את מקדם החיכוך של האפוקסי?

  כן, ישנם סוגי אפוקסי בעלי מקדם חיכוך גבוה אף יותר מן הרגיל, אשר מאפשר שימוש מגוון ובטוח יותר.

 • האם ניתן להקנות לציפוי בטון עם אפוקסי תכונות אנטי סטטיות?

  בהחלט, באמצעות יישום נכון ניתן לשלב במשטח ובציפוי חוטי נחושת זעירים, אשר יחד יקנו לשכבת האפוקסי תכונות אנטי סטטיות שיסייעו בפריקה מבוקרת של חשמל סטטי.

להצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד חייגו עכשיו 054-9343344 או השאירו פרטים בטופס

  יתרונות האפוקסי לבטון

  האפוקסי הוא חומר כה מיוחד לא רק מתוך התכונות המעולות שלו, אלא גם מתוך המגוון של התכונות הללו, אשר מתפרסות יחדיו על שלל תחומים.

  באופן הזה ניתן לרתום את האפוקסי לשלל מטרות, והוא עשוי לשמש כפתרון היעיל ביותר בחללים מסוימים בהם יש צורך ליצור תנאים קפדניים במיוחד.

  בין היתרונות המרכזיים של האפוקסי, ניתן למנות את הבאים:

  • חיכוך: אחד מסימני ההיכר של האפוקסי הוא מקדם החיכוך הגבוה שלו, אשר הופך אותו לחומר ציפוי יעיל במיוחד לבטון אשר מונע החלקה באופן מיטבי.
  • דקורטיביות: על אף מקדם החיכוך הגבוה שלו, האפוקסי מתאפיין בברק טבעי אשר מעניק לו מראה חי ורענן, והפן האסתטי של האפוקסי כה ניכר ומרכזי עד שיש מי שעושה בו שימוש למטרות דקורטיביות בלבד.
  • עמידות מכנית: האפוקסי הוא חומר חזק ועמיד במיוחד, גם כאשר הוא מיושם כשכבת ציפוי דקיקה, והוא עמיד בפני שחיקה גם כאשר מופעלים עליו לחצים גדולים כמו תנועה של מכונות גדולות.
  • עמידות כימית: לאפוקסי ישנה עמידות כימית גבוהה בפני שורה של חומרים, וכך ציפוי אפוקסי יכול לשמש כשכבת בידוד יעילה בסביבות בהן יש פעילות מגוונת.
  • עמידות תרמית: לאפוקסי יש עמידות תרמית יעילה במיוחד, תכונה שמכשירה אותו לשימוש בחללים בהם ישנן טמפרטורות גבוהות או נמוכות מן הרגיל.
  • אחזקה פשוטה: העמידות המגוונת של האפוקסי בשלל תחומים הופכת את הליך האחזקה שלו לפשוטה במיוחד – ציפוי האפוקסי אינו נפגם או נשחק, וכך ניתן להשתמש באמצעים נורמטיביים כדי לשמור על הציפוי נקי, אסתטי ופונקציונלי לאורך זמן.

  שימוש בציפוי אפוקסי לבטון

  היתרונות הרבים של האפוקסי הופכים אותו לפופולרי במיוחד כציפוי לבטון עבור שלל מטרות.

  בין המבנים והחללים בהם נהוג לשלב את האפוקסי, המרכזיים הם הבאים:

  • חניונים: מקדם החיכוך הנמוך של האפוקסי בשילוב עם העמידות המכנית הגבוהה שלו הופך אותו לחומר מעולה לשילוב בחניונים, באופן ששכבת הציפוי של האפוקסי מסוגלת ליצור סביבה בטוחה ויעילה לנהיגה, ואילו המגוון האסתטי שלו מאפשר לרתום אותו אף ליצירת סימוני תנועה יעילים.
  • אולמות תצוגה: באופן דומה לחניונים, גם אולמות תצוגה יכולים ליהנות מהיתרונות הרבים של האפוקסי, ובנוסף להם גם לרתום באופן מקיף יותר את הפוטנציאל הדקורטיבי של הציפוי.
  • מפעלים ומחסנים: שלל סוגים של מפעלים ומחסנים נדרשים בתנאים קפדניים או קיצוניים, תוך יצירת בידוד יעיל באמצעות חומר שגם יוכל לעמוד בפני המפגעים הפנימיים של החלל – הסגולות הרבות של האפוקסי מכשירות אותו לשמש ציפוי יעיל במקרים שכאלה, וכך הוא הופך לחומר נפוץ למדי באינספור מפעלים ומחסנים.
  • מבני תעשייה: שלל מבני תעשייה צריכים לאפשר פעילות ותנועה של מכונות כבדות, ויש צורך להשתמש בציפוי אשר ישמור על הבטיחות בזמן הפעילות שלהם מחד ואשר לא יינזק כתוצאה מהם מנגד – בזכות היתרונות שלו, ציפוי אפוקסי יכול לשמש עבור כל המטרות הללו.